Gość Fabryki Inspiracji:

Monika Szwaja

Monika Szwaja

polska pisarka i dziennikarka telewizyjna.


więcej

Spotkanie z Moniką Szwają

Plakat ze spotkana z Monika Szwaja
2008-03-03


22 lutego Fabryka Inspiracji gościła w swych progach pierwszą kobietę – Monikę Szwaję ze jej nową książką „Dziewice do boju”.

Wielbicielki autorki tego dnia również nie zawiodły … Bojowe Dziewice późnym piątkowym popołudniem zapełniły wszystkie miejsca przygotowane w introligatorni drukarni Opolgraf. Czekając na spotkanie z autorką podczas ogólnopolskiej premiery kontynuacji bestsellera „Klub mało używanych dziewic” czytały pierwsze strony jej nowej książki.

Monika Szwaja w świetnym nastroju zarażała uczestników podczas spotkania pozytywną energią i pogodą ducha. Opowiadała o swojej pracy dziennikarskiej, nauczycielskiej i o wszystkich doświadczeniach, które miały wpływ na taki, a nie inny obraz jej literatury. Bohaterki jej książek to kobiety inteligentne, z jasną wizją swojego życia, pełne energii i zapału do stawiania czoła przeciwnościom losu, jak twierdzi autorka, bardzo podobne do niej samej.

W wielu postaciach można znaleźć cechy jej bliskich znajomych przyprawione odrobiną pieprzu do smaku. Trudno jej pojąć klasyfikowanie jej książek jako literatury kobiecej, skoro jak twierdzi czytają je nawet antyterroryści. Mężczyzn uwielbia i świetnie jej się z nimi współpracuje, obecnie w wydawnictwie i kiedyś w telewizji. Monika Szwaja rozdała na koniec moc autografów na swej pachnącej jeszcze drukarską farbą książce „Dziewice do boju” i wraz z przyjaciółmi bojowo uderzyła w stronę krakowskiego festiwalu szantowego. Zdążyła nawet na wręczenie nagród za sceniczne podboje festiwalowe (wraz z zespołem Stare Dzwonnice) na polu piosenki żeglarskiej.


do pobrania notka prasowa

powrót | Monika Szwaja

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce InspiracjiMonika Szwaja w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter