Gość Fabryki Inspiracji:

Ojciec Leon Knabit

Ojciec Leon Knabit

Ojciec Leon Knabit OSB - Urodzony 26 grudnia 1929 r. w Bielsku Podlaskim w rodzinie listonosza. Ojciec był działaczem niepodległościowym. Podczas wojny rozstrzelany przez gestapo 31.12.1943 r. w egzekucji ulicznej w Warszawie.

 


więcej

Optymista z Tyńca w drukarni Opolgraf

Ojciec Leon Knabit
2009-07-06


 

W piątek 3 lipca gościem drukarni Opolgraf, w ramach cyklu „Fabryka Inspiracji" był Ojciec Leon Knabit. Ten wyjątkowy zakonnik z opactwa Benedyktynów w Tyńcu zaskoczył wszystkich swoją otwartością oraz niezwykłym poczuciem humoru.

Na spotkanie z najbardziej znanym mnichem w Polsce przybyła rekordowa liczba gości, wypełniając do ostatniego krzesła wnętrze introligatorni, w której Opolgraf już od ponad dwóch lat organizuje spotkania z pisarzami, publicystami oraz twórcami literatury współczesnej. 

Ojciec Leon znany z wielu programów telewizyjnych oraz autor 19 książek, pomimo sędziwego wieku, wykazał się doskonałą kondycją, a także błyskotliwością umysłu oraz otwartością na problemy współczesnego świata, czego dowodem jest m.in. prowadzony przez niego blog, o którym z chęcią opowiadał. 

Ceniony przez wielu kaznodzieja, starał się przekonać przybyłych gości, iż wiara wcale nie musi być smutna, a wręcz przeciwnie „można być radosnym, wesołym, pogodnym i jednocześnie żyć w zgodzie ze swoją religią" - mówił Ojciec Knabit.  Zakonnik opowiadał również o tym, dlaczego została mnichem, o zwyczajach i rytuałach tynieckich benedyktynów, a także współczesnej katechizacji. Często odwoływał się do swojej znajomości z Karolem Wojtyłą, potwierdzając, że nasz Papież również o sprawach trudnych umiał mówić pogodnie.

Podczas spotkania okazało się, że Ojciec Leon ma w Opolu wielu przyjaciół . Kilkoro z nich specjalnie przełożyło swoje wakacyjne plany, aby móc choć przez chwilę z nim porozmawiać i wręczyć piękne kwiaty.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania po autografy ustawiła się długa kolejka czytelników. Ojciec Leon z anielską cierpliwością przez ponad dwie godziny podpisywał swoje książki, obdarzając każdego miłym słowem i szczerym uśmiechem.powrót | Ojciec Leon Knabit

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter