Gość Fabryki Inspiracji:

Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski

Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski

Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski prowadzili razem Kuluary i Prześwietlenie, a od 4 lat na antenie TVN autorski program Teraz my!, który zdobył prestiżową Nagrodę Mediów Niptel 2006. Otrzymali Wiktora 2005 i 2006 w kategorii „Najbardziej ceniony dziennikarz", nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego, tytuł dziennikarza roku 2006 przyznawany przez środowisko dziennikarskie i nagrodę Telekamery (2007 i 2008). W 2007 r. zostali laureatami Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory (kategorii NawigaTor).


więcej

O pięknej Polsce z Sekielskim i Morozowskim w Drukarni Opolgraf

Plakat ze spotkana z Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski
2009-12-05


4 grudnia 2009 r. w ramach cyklu „Fabryka Inspiracji" drukarnia Opolgraf gościła tuzy polskiego dziennikarstwa telewizyjnego - Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego

Ten znany wszystkim Polakom duet z telewizyjnego programu „Teraz my" przyjechał do drukarni, aby promować swoją najnowszą książkę pt. „Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce."  Dziennikarze podkreślali, że na temat zmian, które nastąpiły po 1989 roku nie chcieli rozmawiać z politykami, do współpracy przy swojej książce zaprosili natomiast znanych ludzi ze świata kultury, filmu oraz literatury. Autorzy „Pięknej dwudziestoletniej" stwierdzili jednoznacznie, że pomimo licznych afer politycznych i gospodarczych, Polska to piękny kraj, który zachwyca i napełnia dumą.
- Mam jednak świadomość, że ci, którzy się w tym kraju nie odnaleźli i żyją w ubóstwie, oceniają dziś Polskę inaczej - mówił Tomasz Sekielski - Wiele jest w naszym państwie do zrobienia i przez następne dwadzieścia lat, czeka nas z pewnością mnóstwo pracy.

Popularni dziennikarze odsłonili również opolskiej publiczności kulisy pracy przy programie „Teraz my", przyznając się m.in., że w gronie stałych odmawiających im wizyty w programie są takie osobistości jak Donald Tusk, Lech Kaczyński czy Ojciec Tadeusz Rydzyk. Od nowego sezonu ich telewizyjny program częściej porusza sprawy zwykłych ludzi.
- Trzymamy się tego, aby kwestie społeczne miały przełożenie na sprawy polityczne. Konfrontujemy zwykłych ludzi z politykami - mówił na spotkaniu Sekielski.

Nie obyło się także bez dyskusji na tematy polityczne. Słuchacze dociekali, jak dziennikarze TVN oceniają obecnie naszą klasę polityczną. Krytykowano przede wszystkim postawy polityków oraz przekonania o ich własnej politycznej „nieśmiertelności", która kończy się jednak nieubłagalnie przy następnych wyborach. Z tego też względu Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski zachęcali do rozważnego głosowania.
- Ludzie nie zdają sobie sprawy, że tak bardzo wiele zależy od polityków. Często jedną ustawą potrafią zmienić całe nasze życie - komentował Morozowski

Na zakończenie spotkania ponownie głos zabrała opolska publiczność, która nie szczędziła dziennikarzom stacji TVN trudnych pytań, jednak Sekielski i Morozowski wykazali się znakomitą klasą dziennikarską zręcznie odpowiadając nawet na te najbardziej wnikliwe.

Na kolejne spotkanie z cyklu „Fabryka Inspiracji" zapraszamy już 15 stycznia 2010 r. Tym razem gościem drukarni Opolgraf będzie popularny dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia, który przyjedzie do drukarni ze swoją najnowszą książką pt. „Monopol na zbawienie".powrót | Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski

GALERIA ZDJĘĆ

Ojciec Leon KnabitOjciec Leon KnabitOjciec Leon KnabitOjciec Leon Knabit

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter