Gość Fabryki Inspiracji:

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, dyrektor programowy kanału Religia.tv, współpracuje z telewizją TVN oraz „Newsweek Polska".


więcej

Szymon Hołownia - religijna inspiracja

Plakat ze spotkana z Szymon Hołownia
2010-01-16


Wieczorne spotkanie 15 stycznia w ramach cyklu Fabryka Inspiracji odwiedziła rekordowa liczba Opolan. Pretekstem do spotkania ze znanym, lubianym dziennikarzem i publicystą - Szymonem Hołownią - stała się jego nowa książka „Monopol na zbawienie".

Drukarnia Opolgraf pełna była tego wieczoru zaskakujących komentarzy i odniesień do wiary, Kościoła i codziennego życia. Szymon Hołownia zachęcał opolskich gości do gry o własną duszę. By do niej przystąpić pierwszym krokiem powinno być poszerzenie własnej wiedzy o Kościele. Do tego mogą posłużyć nam np. leksykony, odpowiadające na masę pytań i wątpliwości w doniesieniu do Boga wiary i Kościoła. Z badań przytoczonych przez autora wynika, iż jedynie 18% Polaków potrafi poprawnie wymienić czterech ewangelistów. Jego zdaniem to nie Joanna Senyszyn jest odpowiedzialna za słaba kondycję polskiego kościoła, ale każdy katolik nie posiadający dostatecznej wiedzy o swojej religii. W bardzo trafny sposób ocenił sytuację i problemy polskiego Kościoła. Kontrowersyjny, a przy tym ciekawy, nowatorski i jednocześnie głęboki sposób prezentowania spraw religijnych to już znaki rozpoznawcze Szymona Hołowni. Do tego niewątpliwie ma talent. Jak sam twierdzi każdy jego leksykon to zupełnie inne spojrzenie na modlitwę, post, czy jałmużnę - oznaczające już dziś nie samą postawę lecz po prostu sposób na życie. Autor tak rozgrzał opolską publiczność, że pytań nie było końca. Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem, a nasz gość złożył ogromną liczbę autografów.

 

Spotkanie poprowadził: Tomasz Grzyb i Magda Luniak

Inicjator projektu: Opolgraf S.A.

Sponsorzy projektu: MAP Polska, Wydawnictwo Znak

Partnerzy: Meble Agata, Cafe Radiowa


do pobrania notka prasowa

Get the Flash Player to see this player.


powrót | Szymon Hołownia

GALERIA ZDJĘĆ

Szymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce InspiracjiSzymon Hołownia w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter