Gość Fabryki Inspiracji:

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

(ur. 15 czerwca 1957 w Warszawie) - polski krytyk filmowy i publicysta, wydawca (Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego), autor programów telewizyjnych (TVP 2, Kino Polska) i radiowych (Polskie Radio, TOK FM, RMF FM, Radio Klasyka).


więcej

Czytelników od Raczka dzieliła zbieraczka

Plakat ze spotkana z Tomasz Raczek
2007-03-26


W niecodziennej scenerii introligatorni Opolgrafu, opolanie spotkali się, z pierwszym gościem Fabryki Inspiracji - Tomaszem Raczkiem.

W piątkowy wieczór 23 marca w drukarni Opolgraf tuż przed 18.00 zamilkły maszyny introligatorskie. Przy dźwiękach motywu z „Jamesa Bonda" na halę introligatorni zapełnioną niemal do ostatniego krzesła wkroczył pan Tomasz Raczek.

- To niewątpliwie najdziwniejsze miejsce, w którym promowałem swoje książki.
- stwierdził Raczek.

Znad zbieraczki, wśród palet pełnych bloków książkowych czekających na dalszą obróbkę introligatorską nasz gość opowiadał o sobie, o przyjaźni z Zygmuntem Kałużyńskim, o bohaterach z kart swoich książek i o swoim wydawnictwie „Latarnik", które współpracuje z Opolgrafem. Te opowieści po chwili przerodziły się w interesujący dyskurs dotyczący pasji, marzeń, przyjaźni i sensu życia. Zachwyceni uczestnicy spotkania otrzymali autografy od autora i mogli przez chwilę podzielić się z nim wrażeniami ze spotkania. Kilkadziesiąt minut po 20.00 w Opolgrafie ponownie ruszyły linie introligatorskie do oprawy. Wszystko wróciło do dawnego kształtu, opolgrafowscy poligrafowie do pracy, a zainspirowana spotkaniem opolska publiczność do domów.


do pobrania notka prasowa

powrót | Tomasz Raczek

GALERIA ZDJĘĆ

Czytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczkaCzytelników od Raczka dzieliła zbieraczka

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter