Gość Fabryki Inspiracji:

Stanisław Tym

Stanisław Tym

Stanisław Tym pseud. Andrzej Kill (ur. 17 lipca 1937 w Małkini) - polski satyryk, aktor, komediopisarz, reżyser i felietonista.


więcej

Stanisław Tym z wizytą w zakładzie pracy

Plakat ze spotkana z Stanisław Tym
2007-04-30


W opolskiej drukarni Opolgraf w długi weekend inspirująco wprowadził licznie zgromadzoną publiczność Stanisław Tym - gość cyklu Fabryka Inspiracji.

Fabryka Inspiracji zgromadziła w piątkowy wieczór 27 kwietnia liczną publiczność. Tym razem nie szum maszyn introligatorskich, lecz gromki śmiech zgromadzonych wielbicieli Stanisława Tyma, usłyszeć można było z drukarskich okien. - Był pan kiedyś z wizytą w zakładzie pracy? - dopytywał prowadzący spotkanie Tomasz Grzyb, wprowadzając gościa do introligatorni Opolgrafu. - W zakładzie pracy to ja proszę pana pracowałem - uściślił Tym - to było przedsiębiorstwo cukiernicze zwane „22 Lipca". I tak się zaczęło...

Najpierw wspomnieniami z „Rejsu", który dla samego Tyma ma do dziś smak orzechowego likieru. Przez całe spotkanie znakomity satyryk, aktor, pisarz i reżyser wzbudzał swymi anegdotami zainteresowanie zgromadzonych pasjonatów jego twórczości, którzy rozochoceni zadawali moc pytań. Tym opowiadał, rozśmieszał i grał. Burzę oklasków zebrał, przypominając sobie i słuchaczom własny, i jak twierdził przypadkowy, egzamin do szkoły aktorskiej. Wyjaśnił też zadatkowy epizod swego życiorysu, jakim było stanowisko bramkarza i szatniarza w klubie studenckim Stodoła. Znacznie poważniej zrobiło się, gdy rozmowa zeszła na polską codzienność. - Nie mam ochoty żartować z obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Wszyscy musimy to po prostu przeczekać - mówił autor „Rysia".

Zachwyceni uczestnicy spotkania otrzymali autografy od autora i mięli przez chwilę okazję podzielić się z nim wrażeniami ze spotkania. Kilkadziesiąt minut po 20.00 w Opolgrafie ponownie ruszyły linie introligatorskie do oprawy. Wszystko wróciło do dawnego kształtu. Ale pewne jest to, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci opolan. Był to niewątpliwie świetny początek długiego weekendu.


do pobrania notka prasowa

powrót | Stanisław Tym

GALERIA ZDJĘĆ

Stanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce InspiracjiStanisław Tym w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter