Gość Fabryki Inspiracji:

Janusz L. Wiśniewski

Janusz L. Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).


więcej

Miłość, kobiety i chemia w drukarni Opolgraf

Plakat ze spotkana z Janusz L. Wiśniewski
2007-06-18


W sobotnie popołudnie bardzo gorącego opolskiego weekendu festiwalowego Janusz L. Wiśniewski gościł w drukarni Opolgraf w ramach cyklu Fabryka Inspiracji.

„Samotność w sieci" pisałem dla siebie, potencjalny czytelnik w ogóle mnie nie interesował - tak o powstaniu bestsellera opowiadał autor. Licznie zgromadzeni opolanie zasypywali Wiśniewskiego masą pytań dotyczących nie tylko jego prozy, ale i prywatnego życia. Wszystkim swoim czytelniczkom i czytelnikom jawił się poprzez swoje książki jako niespotykany znawca kobiet. Osobiście sam takim się nie czuje i pół żartem pół serio mówi, że mężczyzna, który twierdzi, że zna kobiety jest albo wielkim arogantem, albo psychicznie chorym. Ma w swoim życiu ważne dla niego kobiety, ale nigdy nie stały się one recenzentkami jego książek, a w niektórych przypadkach zdarzało się nawet, że ich nie przeczytały. W samej jego osobie dziwiła głównie niezwykła wrażliwość, jakiej u informatyka, chemika i fizyka zwykło się nie spotykać. Choć zacięcie naukowe można było zauważyć od pierwszych chwil rozmowy. Autor na pisanie programów komputerowych przeznacza trzy czwarte swego dnia, proza jest dla niego odskocznią od pracy zawodowej, choć sam przyznaje, że wiele tam odwołań do tego, co robi, na co dzień. Wszyscy odbierający autografy przyznawali, że spotkanie było świetnym pomysłem na spędzenie sobotniego popołudnia.

Gość drukarni Opolgraf udał się wieczorem do festiwalowego amfiteatru podziwiać zmagania polskich artystów na tej scenie i jak sam mówił była to pierwsza taka okazja w jego życiu, a później się okazało, że podobnie jak samo spotkanie w opolskiej introligatorni, pozostanie z ogromną serdecznością na długi czas w jego pamięci.

Było to już ostatnie przed letnią przerwą spotkanie z cyklu „Fabryka Inspiracji", na kolejne organizatorzy zapraszają już od września. Wrażeń na pewno nie zabraknie.


do pobrania notka prasowa

powrót | Janusz L. Wiśniewski

GALERIA ZDJĘĆ

Janusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce InspiracjiJanusz L. Wiśniewski w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter