Gość Fabryki Inspiracji:

Marek Krajewski

Marek Krajewski

Marek Krajewski (ur. 4 września 1966), polski filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, autor kryminałów.


więcej

Mroczna fikcja i rzeczywistość okrywana w Fabryce Inspiracji

Plakat ze spotkana z Marek Krajewski
2008-01-28


Marek Krajewski spotkał się z czytelnikami swoich powieści w opolskiej Fabryce Inspiracji.W zaaranżowanej wrocławskiej scenerii z lat trzydziestych dyskutowano o fantazji wysnutej z rzeczywistości w mrocznych kryminałach autora.

Piątkowy wieczór 25 stycznia w introligatorni Opolgrafu zgromadził rzeszę wielbicieli twórczości Marka Krajewskiego. Tym razem z akcentem na przedwojenny Wrocław i postać Eberharda Mocka opolanie przysłuchiwali się opowieściom autora. Krajewski zdradzał tajniki jego pisarskich podbojów, opowiadał o początkach i przyszłości swojej pasji, jaką zupełnym przypadkiem stało się pisanie kryminałów.

Niezapomniana również przez wielu Opolan tragiczna powódź z 1997 roku sprawiła, że Krajewski w pośpiechu wyjeżdżając z Wrocławia nie zabrał materiałów do pisanej wówczas pracy doktorskiej - W taki sposób dostałem prezent w postaci wolnego czasu i postanowiłem go wykorzystać na swoje dwie pasje: kryminał i Wrocław - wspominał.

Czytelnicy pytali o granice miedzy fikcją literacką, a faktem i o tę niespotykaną dokładność topograficzną w powieściach Krajewskiego. - Gdybym wziął udział w „Wielkiej Grze" na temat wiedzy dotyczącej Wrocławia pewnie bym przegrał - przyznał autor, który często występuje w roli eksperta w kwestii historycznych i topograficznych szczegółów dotyczących Wrocławia. Spotkanie zakończyło się długą kolejką czytelników po autografy, które Marek Krajewski z uśmiechem składał na egzemplarzach swoich powieści.


do pobrania notka prasowa

powrót | Marek Krajewski

GALERIA ZDJĘĆ

Marek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce InspiracjiMarek Krajewski w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter