Gość Fabryki Inspiracji:

Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska

Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska

Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska we wrześniu 2006 roku na rowerach, wyruszyli w prawdziwą podróż życia. Bez konkretnej trasy, czy wyznaczonych terminów, przejechali niemal cały świat. Pokonali 33803 km, swoje przeżycia opisali na prawie 900 stronach książek „Przez świat na rowerach w dwa lata”.


więcej

Ona i On, rowery dwa i kawał świata

Plakat ze spotkana z Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska
2011-04-21


W kwietniowej, bardzo rowerowej Fabryce Inspiracji działo się naprawdę dużo. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wprost pękała w szwach! Trudno się dziwić, atrakcji było naprawdę wiele. Opolska Wojewódzka Komenda Policji i jej rowerowa drużyna pomogła oznakować jednoślady Opolan, zachęcała także do zadbania o bezpieczeństwo użytkowników tych pojazdów. Kawiarnia „Pożegnanie z Afryką” posiliła strudzonych rowerzystów pyszną kawą, zaś wyjątkowi goście Fabryki zainspirowali do wojaży..

Czasem, żeby spełnić swoje marzenia, nie trzeba wcale dużych nakładów, wyszukanego sprzętu czy sieci kontaktów.  Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska, małżeństwo kolarzy, które w ciągu dwóch lat przejechało prawie cały świat, pokazało Opolanom jak tego dokonać.

Ich wyprawa była zupełnie spontaniczna. Wyruszyli
ze Świebodzic bez specjalnych przygotowań, na sprzęcie kupionym w ostatniej chwili na aukcji internetowej. Zainspirowała ich historia 65 letniej angielskiej nauczycielki, która dokonała podobnego wyczynu. I tak, gnani ciekawością i nowym wyzwaniem wyruszyli pod koniec września. Pierwsze problemy pojawiły się już w Ostrawie. Wielu innych z całą pewnością uznałoby to za zły znak i zawróciło. Nasi goście jednak nie poddali się i dzięki temu doświadczyli jednej z najwspanialszych przygód swojego życia. Przejechali ponad 33800 km, odwiedzili tak odległe miejsca jak Indie, Pakistan czy Argentyna.

Z kafejek internetowych i punktów wi-fi zaczęli prowadzić bloga - głównie na życzenie rodziny
i znajomych. Wkrótce stronę odwiedzało coraz więcej osób, które podsunęły pomysł spisania tej wyprawy i wydania w formie książki. I tak powstało dwutomowe „Przez świat na rowerach w dwa lata”. Książka inspirująca nie tylko do podróży i wypraw rowerowych, ale także odkrywania czegoś nowego
i podejmowania zaskakujących wyzwań. Do przełamywania strachu i podnoszeniu sobie poprzeczki odrobinę wyżej. Pokazuje ona, że do spełnienia marzeń w życiu tak naprawdę potrzeba bardzo niewiele.  Pod koniec mieliśmy ze sobą tylko kuchenkę, śpiwory i namiot i to naprawdę wystarczyło - mówił Paweł Opaska – Wszystko po za tym było tylko niepotrzebnym ciężarem.  Wierzymy, że słowa naszego gościa oraz kwietniowe atrakcje Fabryki zainspirują Opolan do rowerowego szaleństwa. Wszak wiosna na dobre opanowała miasto…

Spotkanie 15 kwietnia poprowadzili: Tomasz Grzyb, Magdalena Luniak

Inicjator projektu: Opolgraf S.A.

Organizatorzy: Klub Suterena

Sponsor: MAP Polska, Opolgraf S.A.

Partnerzy: Urząd Miasta Opole, Meble Agata, Cafe Radiowa, Kawiarnia „Pożegnanie z Afryką”, Opolska Wojewódzka Komenda Policji, Wydawnictwo FEERIA.

Patronat medialny: Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska, TVP Opole, Wydawca, drukarnie.com.pl


do pobrania notka prasowa

powrót | Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska

GALERIA ZDJĘĆ

Rowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce InspiracjiRowerowy zawrót głowy w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter