Aktualności

Fabryka IKAREM uskrzydlona

Plakat ze spotkana z
2011-05-13


13 maja podczas Targów Książki w Warszawie przyznano prestiżowe nominacje i nagrody Sezonu Ksiegarsko-Wydawniczego IKAR. Z ogromną radością śpieszymy zawiadomić iż tegoroczną nominację IKARA i wyróżnienie otrzymała drukarnia Opolgraf za oryginalne i umiejętne połączenie promocji własnej firmy z promocją książki i czytelnictwa, poprzez autorski projekt „Fabryka Inspiracji” – comiesięczne spotkania czytelników z autorami książek zainscenizowane we wnętrzach opolgrafowskiej introligatorni. IKARY w branży wydawniczo-księgarskiej to odpowiednik OSKARÓW w branży filmowej. To ogromne wyróżnienie dla całego zespołu zaangażowanego w realizacje przedsiewzięcia. Taka nagroda uskrzydli nas do jeszcze bardziej i zainspiruje do nowych działań na rzecz promocji czytelnictwa.

A teraz o samej nagrodzie...

W 1994 roku Andrzej Nagraba, dyrektor handlowy wydawnictwa Wiedza Powszechna opublikował w miesięczniku Wydawca artykuł pt. Oscar dla książki: ...marzy mi się ogromna impreza, coś na kształt wręczania Oscarów dla polskiej książki. Tak powstał projekt dorocznej nagrody sezonu wydawniczo-księgarskiego pod nazwą IKAR. W 2008 roku po zasięgnięciu opinii fundatorów nagrody i członków założycieli Stowarzyszenia Promocji Książki „Ikar” i po uzyskaniu zgody od przeważającej większości, realizacji kolejnych edycji „Ikara” podjęło się Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Głównym sponsorem nagrody została firma Muratorexpo, organizator Warszawskiego Salonu Książki, a współsponsorem pierwszej edycji – zajmująca się dystrybucją papieru firma Map Polska. Nagroda ustanowiona została dla wyłaniania i wyróżniania dokonań oraz wydarzeń świadczących o profesjonalizmie, etyce i elegancji działań podejmowanych na rzecz książki. Dotyczy wszystkich, którzy mają swój udział w jej powstawaniu i obiegu. Do grona laureatów nagrody zaliczają się tak wybitne postacie jak Ryszard Kapuściński, Władysław Kopaliński, czy ks. Twardowski, oraz takie instytucje jak Empik, Wydawnictwo Czytelnik, czy Wydawnictwo Literackie. To ogromne wyróżnienie zachęca nas do jeszcze bardziej wytrwałej pracy, by inspirować książką jak najszersze grono osób.

Dziękujemy szanownemu JURY za uznanie dla naszej inicjatywy. 


do pobrania notka prasowa

powrót

GALERIA ZDJĘĆ

FABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w WarszawieFABRYKA INSPIRACJI na Targach Książki w Warszawie

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter