Gość Fabryki Inspiracji:

Wojciech Kuczok

Wojciech Kuczok

Wojciech Kuczok (ur. 1972) - prozaik, krytyk filmowy, scenarzysta. Autor zbiorów opowiadań Opowieści słychane, za które w 1999 dostał nominacje do nagrody NIKE 2000. Napisał również Szkieleciarki (2002) i Widmokrąg (2004).


więcej

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Plakat ze spotkana z Wojciech Kuczok
2008-11-28


28 listopada, w Fabryce Inspiracji pojawił się wyjątkowy gość - Wojciech Kuczok, znakomity prozaik, scenarzysta i krytyk filmowy.

Laureat Nagrody NIKE za powieść Gnój, przyjechał do Drukarni Opolgraf, aby porozmawiać o swojej najnowszej książce pt. Senność. Nie obyło się bez niespodzianek. Ten niezwykle skromny pisarz, już na początku spotkania, ujął wszystkich swoim zamiłowaniem do piłki nożnej i klubu Ruch Chorzów. Czytelnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby wysłuchać fragmentu jego najnowszej śląsko-tatrzańskiej powieści, z lekkim zabarwieniem erotycznym. Ta niepublikowana jeszcze nigdzie książka o Józiu, za sprawą frywolnych fragmentów, wywołała niezwykle żywą dyskusję pomiędzy autorem a Tomaszem Grzybem- psychologiem, który poprowadził spotkanie.

Pomiędzy maszynami do oprawy, ze świeżo wydrukowanymi książkami w tle, Kuczok opowiadał o tym, że pisanie to ciężka praca, o swojej miłości do gór i znaczeniu  regionalizmów językowych, które tak często wykorzystuje w swoich powieściach. Na koniec spotkania, do autora po autografy, ustawiła się długa kolejka wielbicieli.

- To miłe, że tak wielu Opolan w andrzejkowy weekend wybrało spotkanie z literaturą - mówi organizatorka spotkania Justyna Gruszecka, która już teraz zaprasza na grudniową Fabrykę Inspiracji z kontrowersyjnym reżyserem- Andrzejem Żuławskim.powrót | Wojciech Kuczok

GALERIA ZDJĘĆ

Wojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce InspiracjiWojciech Kuczok w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter