Gość Fabryki Inspiracji:

Joanna Szczepkowska

Joanna Szczepkowska

aktorka, pisarka, felietonistka. Zagrała wiele znaczących ról, m.in. Szekspirowską Julię, Lady Makbet, Katarzynę w Poskromieniu złośnicy, Tytanię.


więcej

Joanna Szczepkowska w drukarni Opolgraf

Plakat ze spotkana z Joanna Szczepkowska
2009-02-24


W piątkowy wieczór 20 lutego w drukarni Opolgraf odbyło się spotkanie ze znakomitą aktorką, felietonistką oraz pisarką Joanną Szczepkowską. 

Tłum gości do ostatniego krzesła wypełnił wnętrze introligatorni. Między maszynami do oprawy oraz paletami pełnymi książek stanęła scena, na której zasiadła Joanna Szczepkowska oraz prowadzący spotkanie Kordian Michalak - opolski poeta oraz dziennikarz.

Joanna Szczepkowska to bez wątpienia osobowość wielkiego formatu. Od pierwszego momentu spotkania ujęła wszystkich swoją naturalnością, otwartością oraz niekonwencjonalnym spojrzeniem na świat. Ta znakomita aktorka, którą od wielu już lat możemy podziwiać w najciekawszych produkcjach polskiej kinematografii, w Opolu przedstawiła się z nieco innej strony. Aktorka opowiedziała nam o teatrze, bez którego nie może żyć, o dorastaniu w artystycznej atmosferze kamienicy na ul. Filtrowej w Warszawie, o relacjach ze swoim ojcem, wspaniałym aktorem Andrzejem Szczepkowskim, a także dziadku - sławnym Janie Parandowskim.

- „W niedzielę ptaki fruwają wolniej"- zapewniała Szczepkowska, cytując jeden ze swoich felietonów, w których jako doskonała obserwatorka opisuje rzeczy oraz sytuacje, niedostrzegalne dla wielu ludzi .

Nie obyło się również bez odniesień do jej najnowszego dzieła pt. "Kocham Paula McCartneya", dzięki którym goście spotkania mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, ile tak na prawdę wątków autobiograficznych z życia Pani Joanny kryje ta powieść.

Opowiadała także o swojej roli w jednym z najważniejszych filmów tego roku „Popiełuszko. Wolność jest w nas", w którym zagrała swoją matkę. Ujawniła, iż w przygotowaniach do tak trudnego wyzwania aktorskiego pomogły aktorce wspomnienia dzieciństwa i wizyt księdza Popiełuszki w domu Szczepkowskich.

Spotkanie ubarwiły licznie cytowane anegdoty z artystycznego życia pisarki, odkrywające jej niezwykłe poczucie humoru oraz wyjątkowy talent aktorski. Publiczność podziękowała za spotkanie owacjami na stojąco, a następnie tłumnie ustawiła się w kolejce po autografy.powrót | Joanna Szczepkowska

GALERIA ZDJĘĆ

Joanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni OpolgrafJoanna Szczepkowska w drukarni Opolgraf

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter