Gość Fabryki Inspiracji:

Krystyna Mazurówna

Krystyna Mazurówna

Krystyna Mazurówna - legenda polskiego tańca, gwiazda swingujących lat sześćdziesiątych. Solistka Teatru Wielkiego i Operetki Warszawskiej, partnerka wybitnego tancerza i choreografa Witolda Grucy. Po powrocie ze stypendium w Paryżu założyła zespół tańca jazzowego Fantom.
Fenomenalne choreografie, które sama tworzyła, przyniosły jej sławę. Pokazała, jak można tańczyć jazz. Prezes telewizji Włodzimierz Sokorski mówił z wyrzutem: „Mamy takie piękne tańce ludowe, dlaczego pani ich nie tańczy?”. W duecie z Gerardem Wilkiem podbiła serca Polaków. Serca paryżan – powoli i sama.
U  szczytu popularności, jesienią 1968 roku, zniknęła z ekranu i sceny - wyjechała z Polski. W Paryżu założyła własną grupę Ballet Mazurowna, tańczyła z Josephine Baker, była solistką Casino de Paris, ale też szatniarką, bileterką, kierownikiem budowy. Mężczyźni kochali się w niej na zabój, kilku sławnych poślubiła.
Jej życie to wielka przygoda. Wciąż pracuje (autorka choreografii do programu You Can Dance – Po prostu tańcz!), podróżuje, planuje. Wychowała troje dzieci. Nadal „tańczy, walczy, nie odpuszcza…”. 


więcej

Tanecznym krokiem przez życie

2011-09-30


Działo się, działo tym razem na naszej scenie... Pani Krystyna Mazurówna opowiadała, żartowala i oczywiście tańczyła. Przez całe życie przeszła tanecznym krokiem i do dziś zatrzymać się nie może.

Zobaczcie dłuższą relację ze spotkania.powrót | Krystyna Mazurówna

GALERIA ZDJĘĆ

Krystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna MazurównaKrystyna Mazurówna

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter