Gość Fabryki Inspiracji:

Michał Mrozek

Michał Mrozek

Urodzony w 1988 roku dziennikarz muzyczny, felietonista i dj. Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz na Uniwersytecie Gdańskim. Jest zagorzałym miłośnikiem płyt winylowych, marynarek, grzybołóstwa oraz rybobrania. Jego książka "Trzy Certyfikaty" to pierwsza w nowożytnej Polsce powieść studencka, napisana przez studenta o studentach. Opisuje ona życie grupy przyjaciół i prezentuje pastiszowe, pełne przekory i bezczelności akademickie życie, cywilizacyjne problemy młodych ludzi oraz ich skrajnie różne podejście do tematu życia, miłości, pieniędzy i seksu. Pytania o przyszłość i cel w życiu zaprzątają umysł głównego bohatera. Pod warunkiem, że nie myśli on wtedy o dziewczynach i kolejnej, zbliżającej się imprezie.  
Mocno przekoloryzowane postacie, specyficzny humor oraz celowo sztubacka i czasem wulgarna narracja przenoszą czytelnika w świat ludzi "nieodpowiedzialnie odpowiedzialnych" czyli kreatywnych w akademickich kręgach, samodzielnych według ich rodziców, a jednak czasem bezmyślnych i aroganckich alkoholików.


więcej

Student w kasynie życia

2011-12-16


Nasz grudniowy gość - Michał Mrozek opowiadał interesująco o tym, jak się pisał swoją pierwszą książkę, z czego czerpał inspiracje, ale także - co jest naprawdę ważne w życiu i jak grać w jego kasynie w taki sposób, by wyjść z jak największą ilością żetonów.

Co dwudziesto trzy letni student może wiedzieć o życiu, pasji i pisaniu książek? Okazuje się, że bardzo dużo. Nasz młody gość przekonał opolan, że nie trzeba mieć wcale wieloletniego doświadczenia, by napisać dobrą książkę, a na realizowanie siebie nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno.

Zaczęło się od obalania mitów o studentach. Panujący od lat stereotyp wygłodniałego kujona, który niezbyt często się myje, a mózg aktywuje tylko podczas sesji jest mocno przesadzony. Dzisiejsi studenci znaczenie różnią się od pokoleń wcześniejszych. To bardzo specyficzne pokolenie, w  zabawny sposób skrzywdzone przez historię, która nie dała im żadnej „wielkiej sprawy”, dla której mogli by żyć i umierać. Pozbawieni odgórnie narzuconego celu, niechętnie szukający go na własną rękę, próbują buntować się na swój sposób.

Mrozek widzi życie jako kasyno. Przez pierwsze dwadzieścia lat, zbieramy żetony (w postaci umiejętności i pasji), którymi później, w dorosłym życiu będziemy grać. Jeżeli świadomie będziemy szukać naszych żetonów, próbując jak największej ilości rzeczy, odkrywając nowe pasje i ucząc się wciąż nowych rzeczy, uda nam się wygrać sporo.

Receptą na sukces Mrozka jest zdobycie tytułowych trzech certyfikatów. Nie chodzi tutaj o umiejętności językowe, czy biznesowe, znajomość ekonomii czy prawa. Certyfikaty Mrozka to o wiele poważniejsza sprawa. Zapraszamy wszystkich do lektury powieści i przekonania się, o jakie trzy umiejętności chodzi.

Po spotkaniu Mrozek udowodnił wszystkim, że życie z pasją daje niesamowite rezultaty. Podczas fabrykowego after party, nasz autor-dj zapewnił całej sali Studia 13 półtorej godziny wspaniałej zabawy przy doskonałej muzyce. Ten wieczór był naprawdę niezapomniany…

Poniżej relacja ze spotkania.

 powrót | Michał Mrozek

GALERIA ZDJĘĆ

Student w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w FabryceStudent w kasynie życia - Michał Mrozek w Fabryce

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter