Gość Fabryki Inspiracji:

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk ur. 1974, pisać zaczął wcześnie, już w piątej klasie szkoły podstawowej. Tworzenie własnych światów stanowiło dla niego ucieczkę przed siermiężną rzeczywistością. Brak wiary we własne siły spowodował, że pierwsze teksty wydał drukiem późno - dopiero na studiach.


więcej

Fantastycznie w Opolgrafie

Plakat ze spotkana z Andrzej Pilipiuk
2009-03-23


Kolejnym gościem Fabryki Inspiracji w drukarni Opolgraf był znakomity twórca literatury fantastycznej Andrzej Pilipiuk.

Fani Andrzeja Pilipiuka, który napisał już 38 książek przybyli bardzo tłumnie do drukarni, aby poznać osobiście swojego ulubionego autora. Spotkanie wzbogaciła wystawa trzech bardzo utalentowanych studentek z instytutu sztuki Patrycji Sicińskiej oraz Ewy i Grażyny Małkiewicz, które zainspirowane fantastyczną twórczością Pilipiuka stworzyły oryginalne grafiki oraz rysunki. 

W niecodziennym klimacie introligatorni autor opowiadał o tym jak powstawał kultowy już cykl opowiadań o bimbrowniku i egzorcyście Jakubie Wędrowyczu, o swoich zamiłowaniach do archeologii oraz poszukiwaniach meteorytów oraz ufo. Z lekką nutką autoironii mówił o swoim życiu i kondycji współczesnej literatury pięknej.

„Najwybitniejszy piewca wsi polskiej od czasów Reymonta", który właśnie w ten dzień obchodził swoje urodziny obiecał zgromadzonym czytelnikom kilka nowych tomów cyklu „Oko Jelenia", a także uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej najnowszej książki, której akcja rozegra się m.in. w Gdański i Nowogrodzie.powrót | Andrzej Pilipiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Fantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w OpolgrafieFantastycznie w Opolgrafie

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter