Gość Fabryki Inspiracji:

Szczepan Twardoch

Szczepan Twardoch

Autor bestsellerowej "Morfiny" za którą otrzymał Paszport "Polityki", czyli nagrodę publiczności towarzyszącą Literackiej Nagrodzie Nike, Wawrzyn Śląski oraz rekordową liczbę nominacji do nagród (m.in. Nike, Gdynia, Angelus) uznany za literackie odkrycie "Wiecznego Grunwaldu". Wyróżniony Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. W grudniu 2014r. ukazała się jego najnowsza powieść "Drach".


więcej

Szczepan Twardoch w Fabryce Inspiracji

Szczepan Twardoch
2015-03-18


24 marca o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie w ramach Fabryki Inspiracji ze Szczepanem Twardochem. Autorem najnowszej powieści "Drach" oraz "Morfiny", za którą otrzymał Paszport "Polityki", czyli nagrodę publuczności towarzyszącą Literackiej Nagrodzie Nike.

SZCZEPAN TWARDOCH (ur. 23 grudnia 1979) – z wykształcenia socjolog i filozof. Znawca języka i kultury śląskiej oraz ekspert w dziedzinie broni. Autor bestsellerowej Morfiny (2012), za którą otrzymał Paszport „Polityki”, nagrodę publiczności towarzyszącą Literackiej Nagrodzie Nike, Wawrzyn Śląski oraz rekordową liczbę nominacji do nagród (m.in. Nike, Gdynia, Angelus). Uznany za literackie odkrycie Wiecznego Grunwaldu (2010), wyróżniony Nagrodą Literacką im. Józefa Mackiewicza. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. W grudniu 2014 ukazała się jego najnowsza powieść Drach.

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk. Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie. Między Josefem a Nikodemem piękne, podłe, smutne i — ostatecznie — tragiczne losy dwóch rodzin; wiek wojen i powstań, śmierci i narodzin, miłości, zdrad i marzeń, które nigdy się nie spełnią. Drach o nich wie. Widzi przeszłość i zna przyszłość. Dla niego wszystko jest teraz…

Saga rodzinna? Wielka opowieść o Śląsku? A może powieść totalna, która wymyka się wszelkim kategoryzacjom? Autor Morfiny w szczytowej formie.

[od Wydawcy]powrót | Szczepan Twardoch

GALERIA ZDJĘĆ

Szczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce InspiracjiSzczepan Twardoch w Fabryce Inspiracji

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter