Gość Fabryki Inspiracji:

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr - (ur. 1947 r.) jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorów polskich, reżyser filmowy i teatralny.


więcej

Jerzy Stuhr w Drukarni Opolgraf

Plakat ze spotkana z Jerzy Stuhr
2009-04-20


Znakomity aktor przyjechał do Fabryki Inspiracji, aby promować swoją najnowszą książkę „Stuhrowie. Historie rodzinne."

 „Wartość i siłę rodziny odkrywa się powoli, dojrzewając latami do tej wiedzy. Młodzi ludzie nie upatrują dziś w rodzinie jedynego celu swego życia. Dzieci wychowują się bez rodziców. Rodzice nie uczestniczą w życiu dzieci. Tymczasem zebrane w tej książce relacje moich dzieci o mnie, moje wspomnienia o rodzicach i dziadkach i wszystko to co wygrzebaliśmy z zakamarków XIX wieku, uświadamiają jaką siłę może dać rodzina. W jednym z moich filmów „Pogodzie na jutro" córka mówi do ojca „ Co ty mi możesz powiedzieć czego ja bym w internecie nie znalazła?". Ta książka to odpowiedź na to pytanie"- napisał we wstępie Jerzy Stuhr.

Podczas spotkania Stuhr wyjawił , iż dla wielu czytelników książka stała się pretekstem do posegregowania fotografii, dokumentów, czy nawet spisania dziejów swojej własnej rodziny. Sam aktor również w taki sposób zabrał się do pisania historii rodziny Stuhrów, odkrywając swoje korzenie w kulturze takich miast jak Wiedeń, Praga, czy Kraków.

W oryginalnym klimacie drukarni, pomiędzy maszynami do oprawy zasiadły osoby w różnym wieku. Starsze wspominały z Panem Stuhrem słynny występ na opolskim festiwalu, natomiast młodsza widownia chciała na żywo zobaczyć kim jest osoba, która tak zabawnie podkłada głos dla ich ulubionej postaci z popularnej bajki. 

Prowadzący spotkanie, znany psycholog Tomasz Grzyb, nie omieszkał poruszyć tematów związanych z życiem teatralnym i filmowym wielkiego aktora. Z tego też względu mogliśmy się dowiedzieć, iż tak naprawdę to „Wszystko zaczęło się od murzynka Bambo". Pan Stuhr, jak na profesora krakowskiej Szkoły Teatralnej przystało wygłosił mini wykład na temat roli dobrego rytmu w opowiadaniu anegdot. Mówił o swoich studentach, o tym jak trudno dostać rolę w jego filmie, wspomniał również, że aktorstwo to w większości ciężka, żmudna praca, a tylko w małym stopniu talent. Pod koniec spotkania Jerzy Stuhr zdradził nam także, iż właśnie skończył pisać scenariusz do swojego najnowszego filmu, który po części będzie nawiązywał do życia samego aktora. 

Publiczność podziękowała Panu Stuhrowi gromkimi brawami, a następnie tłumnie ustawiła się w kolejce po autografy. Dla uczestników spotkania była to niepowtarzalna okazja, aby podzielić się osobiście swoimi wrażeniami ze spotkania z aktorem, który bardzo chętnie podpisywał każdą książkę, odpowiadał na pytania i ustawiał się do pamiątkowych zdjęć, podkreślając, że do Opola przyjeżdża z wielkim sentymentem, ponieważ jego zainteresowanie teatrem zrodziło się właśnie tu, w  Teatrze 13 rzędów Ryszarda Cieślaka.    powrót | Jerzy Stuhr

GALERIA ZDJĘĆ

Jerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni OpolgrafJerzy Stuhr w drukarni Opolgraf

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter