O fabryce inspiracji

Fabryka Inspiracji - podczątkowo były to spotkania autorskie z publicystami, pisarzami, twórcami literatury współczesnej. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 

Spotkania w ramach Fabryki Inspiracji poświęcone są promocji konkretnych książek, bądź otwartym tematom z zakresu zainteresowań zapraszanych autorów. Pierwotnym miejscem projektu była introligatornia drukarni Opolgraf, która na dwie godziny zamieniała się w miejsce dyskusji pomiędzy mieszkańcami Opolszczyzny, a zaproszonym autorem. Industrialny klimat introligatorni, ze starymi i nowymi liniami do oprawy, ze specyficznym zapachem papieru i kleju, z paletami pełnymi bloków książkowych przygotowanych do dalszej obróbki introligatorskiej sprawiał, iż goście czuli się jak we wnętrzu procesu, w którym powstaje książka. Po czterech latach działania projektu Fabryka Inspiracji rozrosła się na tyle, że musiała opuścić progi drukarni i przenieść się do miejsca, gdzie sypiają książki - ostatnie spotkania odbywają się już w przestronnej sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.Od 2007 roku z inicjatywy drukarni Opolgraf w Fabryce Inspiracji gościli m.in.: Tomasz Raczek, Stanisław Tym, Janusz L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Marek Krajewski, Monika Szwaja, Wojciech Eichelberger, Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Kuczok, Joanna Szczepkowska, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Stuhr, ojciec Leon Knabit, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Hołownia, Alosza Awdiejew, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Miecugow, Mirosław Hermaszewski, prof. Jerzy Bralczyk i dr Jacek Wasilewski, Rafał Olejniczak, Marzena Chełminiak, Suketu Mehta.

Spotkania prowadzą: Tomasz Grzyb, Magdalena Szybińska, Justyna Przyborowicz

Inicjator i organizator projektu: Opolgraf SA

Sponsorzy: Opolgraf SA

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta Opola, Restauracja Radiowa, Imagination Studio  

Patronat medialny: Radio Opole, TVP Opole, Nowa Trybuna Opolska, Radio Plus, Wydawca, drukarnie.com.pl, Szuflada.net

Drukarnia OPOLGRAF SA - jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce, produkującą rocznie ok. 8 milionów książek pod 1700 tytułami. Specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej, zeszytowej i spiralnej, a także w druku magazynów reklamowych. W latach 2008 - 2012 Opolgraf otrzymał miano najlepszej Drukarni Dziełowej (wg rankingów Wydawcy oraz Magazynu Literackiego Książki). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także miesięcznik Forbes, przyznając jej tytuł Diamentu Forbesa 2012. Opolgraf dysponuje sprzętem drukującym najwyższej klasy (maszyny arkuszowe i rolowe), wysokowydajną linią do oprawy oraz systemem CtP. W drukarni wykorzystywany jest system Printempo do zdalnego zatwierdzania materiałów do druku (bez ozalidów papierowych). Opolgraf produkuje książki w najwyższej jakości, posiada certyfikat ISO 9001:2008 i system Kaizen, oferuje również innowacyjną usługę Augmented Reality.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za wsparcie

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter