Gość fabryki inspiracji

joanna bialobrzeska7mae_mini.jpg

Joanna Białobrzeska

Joanna Białobrzeska - nauczycielka i autorka serii podręczników dla dzieci.


Joanna Białobrzeska – matka czworga dzieci. Od 1988 roku nauczycielka nauczania zintegrowanego. Właścicielka wydawnictwa i szkoły DIDASKO oraz przedszkola „Rośnij z Didasko”, dyrektor szkoły i przedszkola, pracuje z uczniami i przedszkolakami. Jest autorką wielu podręczników i książek dla dzieci w wieku od 3. do 10. roku życia oraz pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.

Nie można rozdzielić działalności Joanny Białobrzeskiej jako nauczycielki, autorki podręczników i osoby kształcącej setki nauczycieli w Polsce. Dopiero połączenie wszystkich tych funkcji daje pełen obraz osoby, która w swoim działaniu sama stosuje i jednocześnie propaguje nowoczesne metody pracy z dziećmi uwzględniające ich potrzeby, style uczenia się – metody sprawiające, że uczenie się jest dla dzieci fascynującym odkrywaniem świata. Joanna Białobrzeska uczy nauczycieli takiego podejścia do zawodu, by ich praca była ciągłą inspiracją do edukacyjnych poszukiwań.

Autorka ponad 60 i współautorka około 20 pozycji edukacyjnych znajdujących się obecnie na rynku! Otrzymała liczne nagrody, m.in. Nauczyciela Roku i Nagrodę Edukacja 2000 dla serii podręczników  pt. „Ja, Ty – My” przyznaną przez MEN i Targi Książki Edukacyjnej. W 2009 r. za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji zespół „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznał jej Nagrodę im. Filipa Kallimacha.

Autorka scenariusza oraz prowadząca w TVP program dla dzieci „Kuchcikowo – gotowanie na ekranie”, autorka cyklu audycji radiowych w Radiu Warszawa „Mamo, tato – co Wy na to?”.
powrót

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter