Gość fabryki inspiracji

mrozek_mini.jpg

Michał Mrozek

Urodzony w 1988 roku dziennikarz muzyczny, felietonista i dj. Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz na Uniwersytecie Gdańskim. Jest zagorzałym miłośnikiem płyt winylowych, marynarek, grzybołóstwa oraz rybobrania. Jego książka "Trzy Certyfikaty" to pierwsza w nowożytnej Polsce powieść studencka, napisana przez studenta o studentach. Opisuje ona życie grupy przyjaciół i prezentuje pastiszowe, pełne przekory i bezczelności akademickie życie, cywilizacyjne problemy młodych ludzi oraz ich skrajnie różne podejście do tematu życia, miłości, pieniędzy i seksu. Pytania o przyszłość i cel w życiu zaprzątają umysł głównego bohatera. Pod warunkiem, że nie myśli on wtedy o dziewczynach i kolejnej, zbliżającej się imprezie.  
Mocno przekoloryzowane postacie, specyficzny humor oraz celowo sztubacka i czasem wulgarna narracja przenoszą czytelnika w świat ludzi "nieodpowiedzialnie odpowiedzialnych" czyli kreatywnych w akademickich kręgach, samodzielnych według ich rodziców, a jednak czasem bezmyślnych i aroganckich alkoholików.


Urodzony w Bydgoszczy w 1988 roku dziennikarz, felietonista i prezenter radiowy. Studiował politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia wyprowadził się do Trójmiasta, gdzie rozpoczął naukę na Uniwersytecie Gdańskim. Po pewnym czasie rzucił jednak studia i wrócił do Torunia, gdzie wydał swoją debiutancką powieść "Trzy Certyfikaty", będącą wynikiem jego dziennikarskiej pasji. Mrozek skończył bowiem liceum o profilu dziennikarskim w Bydgoszczy. Pracował potem w DJ Magazine Polska, gdzie pisał artykuły i felietony, w licznych portalach internetowych o tematyce klubowej, w Radio SAR Gdańsk, a obecnie jest związany z Radiem Sfera (gdzie prowadzi autorską audycję Bah!Bah!Bah!) oraz z Radiem Gra Toruń. Mrozek ukończył także szkołę muzyczną na instrumentach klawiszowych. W swoim życiu miał przygodę jako dj i pod pseudoniem Danny Forelo grał między innymi w Sopocie, Toruniu, Gdańsku, Cieszynie i Tczewie. Obecnie zrezygnował z występów za konsoletą na rzecz dziennikarstwa radiowego, podróży po Europie oraz pisania kolejnych powieści.
powrót

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter