Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2011-09-15

Błyskotliwe spojrzenie na pełen absurdów świat

Agnieszka Kaniecka

Kolejna porcja książkowych inspiracji z dużą dawką ironii i humoru obnaży bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji. W „Świecie według Clarksona” dowiemy się, jak funkcjonuje psychika mężczyzny, dlaczego nie warto być milionerem i jak polować na lisy, używając radzieckiego noktowizora. Jeremy Clarkson zdradzi nam również jak opiekował się trójką swoich dzieci pod nieobecność żony.

Posłuchajcie jak na antenie Radia Opole - rozgłośni o największym zasięgu w regionie – „Świat według Clarksona” wydawnictwa Insignis poleca Agnieszka Krehut-Kaniecka, specjalistka ds. zaopatrzenia drukarni Opolgraf.

posłuchaj

czytaj całość
2011-09-05

W godzinie śmierci poznajcie Żywotnego Mariana

Tym razem propozycja wydawnicza, która wywoła uśmiech na twarzy niemal każdego czytelnika. Wydawałoby się poważne przedśmiertne zapiski głównego bohatera skłonią nas do refleksji  i własnych podsumowań, ale nic bardziej mylnego. „Pod dwiema kosami, czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana" to książka polskiej autorki Danuty Noszczyńskiej, która z tytułowym Marianem zetknęła się nie raz. Z każdą kolejną stroną odkrywamy rys mentalny – sposób rozumowania, motywacje, cele i potrzeby - tytułowej postaci, które w rzeczywistości nie raz wzbudzały nasze zdziwienie.

Posłuchajcie, co o książce wydanej nakładem wydawnictwa SOL mówi Aneta Kolasińska – koordynatorka opolskiej Fabryki Inspiracji.

czytaj całość
2011-08-30

Mocny skok adrenaliny

Duża dawka adrenaliny towarzyszyć będzie recenzji kolejnej książki. Nowe życie, nowa tożsamość i nowa misja w szeregach ABW u boku… wampirów. „Nocarz” Magdaleny Kozak to z pewnością lektura dla ludzi o mocnych nerwach. Jeśli myśleliście, że wampiry nie istnieją, zobaczcie jak bardzo się myliliście...

Posłuchajcie, co o książce „Nocarz" wydanej przez Fabrykę Słów mówi Wojciech Starczewski - kierownik działu CtP Opolgrafu.

posłuchaj

czytaj całość

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter