Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2011-08-22

Ekstremalne ścieżki do sławy

„Sekretne życie motyli” to kolejna propozycja w naszym cyklu wakacyjnych inspiracji książkowych. Czyżby dla pasjonatów przyrody? Niezupełnie… Ta zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami debiutancka powieść Joanny Onoszko opowiada o wielkiej pasji
do alpinizmu, która przerodzi się
w chorą ambicję, a także o wielkiej przyjaźni, która przejdzie bardzo ciężką próbę i o ekstremalnych emocjach, jakie będą towarzyszyły podróży na Grenlandię. Czy z tej wyprawy można tak po prostu wrócić…?

Posłuchajcie jak na antenie Radia Opole – rozgłośni o największym zasięgu w regionie
o „Sekretnym życiu motyli” Wydawnictwa Znak opowiada Marta Obłonczek związana
z Fabryką Inspiracji i drukarnią Opolgraf.

czytaj całość
2011-08-16

Sacrum, profanum i wielka masakra...

Kolejna porcja wakacyjnych inspiracji dla czytelników tym razem zaskoczy niecodziennym humorem.

Śmiać i rozmyślać o prawdziwie poważnych sprawach będzie można przy kolejnej polecanej przez nas lekturze - „MASAKRA PROFANA” wydana nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna zachęca niebywale zadziwiającą historią.

Posłuchajcie, co o książce mówi prezes drukarni Opolgraf – Mirosław Szewczyk.

Z uśmiechem na twarzy zachęcamy do czytania :)

czytaj całość
2011-08-06

Uwikłanie w książce i na ekranie

 

Pozostając w kilmacie kryminału w kolejny sobotni poranek tych wakacji proponujemy na antenie Radia Opole znakomitą, niebanalną pozycję wydawniczą W.A.B."Uwikłanie"

Autor Zygmunt Miłoszewski uwikłać w tajemniczą zbrodnię zdołał nie tylko bohaterów ofiarę, mordercę, czy prokuratora, ale również samego czytelnika. Książka pochłania od pierwszej do ostatniej strony... ale nie tylko...

Na motywach powieści zrealizowany został film w reżyserii Jacka Bromskiego, który już od czerwca na ekranach. W filmowym Uwikłaniu zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina.

 Posłuchajcie naszej recenzji i skonfrontujcie książkę z ekranową adaptacją.

 Gorąco zachęcamy do czytania :)

czytaj całość

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter