Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2011-04-15

Rowerowy zawrót głowy

Opolanie zainspirowani niezwykłymi rowerowymi podróżami naszych gości Pawła i Magdaleny Opasków licznie przybyli na pierwsze w tym roku spotkanie w Fabryce Inspiracji. Przed spotkaniem od 17.00 z opolską policją znakowaliśmy rowery przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem na jednośladach. Fani rowerowych szaleństw pytali Opolską Policyjną Drużynę Rowerową o poruszanie się po strefie miejskiej, zmiany w przepisach o ruchu drogowym w szczególnosci dotyczące rowerzystów, jak i podziwiali policyjne rowery.

Oto przygotowana przez nas rowerowa sonda - zobaczcie sami jak nam się jeździ :) 

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2011-03-21

Wiosenne porządki w Fabryce Inspiracji

Do Opola przyszła wiosna. Zimowe kurtki, szaliki i czapki wędrują do szaf, wraca ciepło, słońce i chęci do życia. Wraz z pierwszym powiewem wiosny powraca także Fabryka Inspiracji. Po zimowej hibernacji, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Opole i naszych wspaniałych sponsorów m.in. drukarni Opolgraf i papierni MAP Polska, otwieramy zupełnie nowy rozdział. Fabryka przenosi się do niezwykłego miejsca. Nowo otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu otwiera swoje mury, przed Fabryką Inspiracji, by zachwycać swoich czytelników wspaniałymi gośćmi oraz nowymi pomysłami. 

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2010-10-25

Choroby chodzą po ludziach - o raku piersi bez strachu

15 października Fabryka Inspiracji pokazała się z nieco innej strony. W wydaniu EXTRA. Spotkanie odbyło się w nowym miejscu, miało także nieco inny charakter. Tym razem w centrum uwagi nie byli bezpośrednio zaproszeni goście, a TEMAT który ich połączył.  Marzena Chełminiak i Rafał Olejniczak, twórcy niezwykłego albumu „Pierwsi w Polsce” zmierzyli się z trudnym zadaniem rozmowy o temacie, który zazwyczaj pomija się milczeniem. O raku piersi.

 

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter