Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2009-03-23

Fantastycznie w Opolgrafie

Kolejnym gościem Fabryki Inspiracji w drukarni Opolgraf był znakomity twórca literatury fantastycznej Andrzej Pilipiuk.

Fani Andrzeja Pilipiuka, który napisał już 38 książek przybyli bardzo tłumnie do drukarni, aby poznać osobiście swojego ulubionego autora. Spotkanie wzbogaciła wystawa trzech bardzo utalentowanych studentek z instytutu sztuki Patrycji Sicińskiej oraz Ewy i Grażyny Małkiewicz, które zainspirowane fantastyczną twórczością Pilipiuka stworzyły oryginalne grafiki oraz rysunki. 


czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2009-02-24

Joanna Szczepkowska w drukarni Opolgraf

W piątkowy wieczór 20 lutego w drukarni Opolgraf odbyło się spotkanie ze znakomitą aktorką, felietonistką oraz pisarką Joanną Szczepkowską. 

Tłum gości do ostatniego krzesła wypełnił wnętrze introligatorni. Między maszynami do oprawy oraz paletami pełnymi książek stanęła scena, na której zasiadła Joanna Szczepkowska oraz prowadzący spotkanie Kordian Michalak - opolski poeta oraz dziennikarz.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2008-11-28

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

28 listopada w Fabryce Inspiracji pojawił się wyjątkowy gość - Wojciech Kuczok, znakomity prozaik, scenarzysta i krytyk filmowy.

Laureat Nagrody NIKE za powieść Gnój, przyjechał do Drukarni Opolgraf, aby porozmawiać o swojej najnowszej książce pt. Senność. Nie obyło się bez niespodzianek. Ten niezwykle skromny pisarz, już na początku spotkania, ujął wszystkich swoim zamiłowaniem do piłki nożnej i klubu Ruch Chorzów.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter