Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2008-01-28

Mroczna fikcja i rzeczywistość okrywana w Fabryce Inspiracji

Marek Krajewski spotkał się z czytelnikami swoich powieści w opolskiej Fabryce Inspiracji. W zaaranżowanej wrocławskiej scenerii z lat trzydziestych dyskutowano o fantazji wysnutej z rzeczywistości w mrocznych kryminałach autora.

Piątkowy wieczór 25 stycznia w introligatorni Opolgrafu zgromadził rzeszę wielbicieli twórczości Marka Krajewskiego. Tym razem z akcentem na przedwojenny Wrocław i postać Eberharda Mocka opolanie przysłuchiwali się opowieściom autora. 

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2007-12-12

Jacek Żakowski w opolskiej Fabryce Inspiracji

Znany dziennikarz i publicysta związany z „Polityką" odwiedził 11 grudnia mury drukarni Opolgraf. „Nauczka" - ostatnia książka Żakowskiego, która niedawno zeszła z maszyn opolskiej drukarni stała się pretekstem do spotkania.

Tłumnie zgromadzeni opolanie, przez ponad półtorej godziny, żywo dyskutowali z gościem o scenie politycznej, demokracji i mądrości tłumu.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2007-06-18

Miłość, kobiety i chemia w drukarni Opolgraf

W sobotnie popołudnie bardzo gorącego opolskiego weekendu festiwalowego Janusz L. Wiśniewski gościł w drukarni Opolgraf w ramach cyklu Fabryka Inspiracji.

„Samotność w sieci" pisałem dla siebie, potencjalny czytelnik w ogóle mnie nie interesował - tak o powstaniu bestsellera opowiadał autor.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter