Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2012-11-08

Powiew Indii w Fabryce Inspiracji

Na jeden dzień jesienna pogoda w Opolu zmieniła się w nastrojowy klimat Indii za sprawą fabrycznego gościa – Suketu Mehty. 30 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu czytelnicy i miłośnicy literatury wysłuchali ciekawej rozmowy na temat bestsellerowej powieści autora – „Bombaj. Maximum City”, książki nominowanej do prestiżowej Nagrody Pulitzera. 

Zobaczcie relację ze spotkania

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji
2012-02-29

Read it before Hollywood does

Ciekawy pomysł na promocję klasycznych dzieł literatury pojawił się przed kilku laty w czeskim stowarzyszeniu bibliotekarzy. Z pomocą agencji reklamowej Leo Burnett przygotowano serię trzech plakatów pod hasłem: Read it before Hollywood does czyli Przeczytaj, zanim zrobi to Hollywood. Kampania była skierowana do zwolenników popkultury oferowanej przez telewizję, internet i kino, czyli głównie ludzi młodych. Pomysł bardzo inspirujący, nie wiemy jednak, jakie były efekty tej akcji. Was zachęcamy do czytania i interesujących pomysłów na promocje czytelnictwa.

 Stary człowiek i morze              Zbrodnia i Kara

 "Stary człowiek i morze" Hemingwaya                "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego

 

czytaj całość
2011-12-16

Student w kasynie życia

Nasz grudniowy gość - Michał Mrozek opowiadał interesująco o tym, jak się pisał swoją pierwszą książkę, z czego czerpał inspiracje, ale także - co jest naprawdę ważne w życiu i jak grać w jego kasynie w taki sposób, by wyjść z jak największą ilością żetonów.

Zobaczcie dłuższą relację ze spotkania.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter