Zapowiedzi

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Fabryka Inspiracji Fundacją!

Początkowo Fabryka Inspiracji była cyklem spotkań z publicystami, pisarzami, twórcami literatury czy osobami związanymi z kulturą.  Od ośmiu lat Opole odwiedzili m.in. Tomasz Raczek, Janusz
 L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Monika Szwaja, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Tymon Tymański czy Szczepan Twardoch. W związku z coraz większym zainteresowaniem czytelników chcieliśmy poszerzyć naszą działalność, dlatego Fabryka Inspiracji stała się Fundacją! Pierwszym, ale nie jedynym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Fabryka Inspiracji będzie Festiwal Książki – Opole 2016! 


Aktualności


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

2011-11-20

Spotkanie z bajkami Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej

20 listopada (niedziela) o godzinie 16:00 w księgarnio - kawiarni Legit Cafe przy ulicy Ozimskiej 25 w Opolu odbyło się specjalne spotkanie z bajką. Aktorzy z teatru Eko Studio przeczytali bajki „Maria Konopnicka dzieciom” i wiersze Jana Brzechwy w ciekawej interpretacji. Było wesoło, kolorowo i ciekawie. Nawet najmłodsze szkraby słuchały wierszy z otwartymi buziami.

Zakończyliśmy wielkim malowaniem i wesołą lokomotywą.

czytaj całość
2011-10-10

Szokujące kulisy pomocy humanitarnej

Krystian Łobacz-Rostecki poleca

Dylematy natury moralnej towarzyszyć będą recenzji kolejnej książki. „Karawana Kryzysu” Lindy Polman pokazuje jak niesienie pomocy humanitarnej stało się przemysłem, w którym obraca się miliardami, walczy o jak największy udział w rynku i robi wszystko, by wyprzedzić konkurentów. Dogłębna analiza i szokujące wnioski.

 

Posłuchajcie, co o książce „Karawana kryzysu”, wydanej przez Wydawnictwo Czarne, mówi Krystian Łobacz-Rostecki, specjalista ds. handlowych Opolgrafu.

posłuchaj

czytaj całość
2011-09-30

Tanecznym krokiem przez życie

Działo się, działo tym razem na naszej scenie... Pani Krystyna Mazurówna opowiadała, żartowala i oczywiście tańczyła. Przez całe życie przeszła tanecznym krokiem i do dziś zatrzymać się nie może.

Zobaczcie dłuższą relację ze spotkania.

czytaj całość więcej o gościu fabryki Inspiracji

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »

GALERIA ZDJĘĆ

ZNAJDŹ NAS NA:

INICJATOR

SPONSORZY

PARTNERZY

Newsletter